Bezbolestné ošetření » Dentario Praha 4

Nemějte strach ze zubaře

Díky pokročilým metodám a moderním přístrojům se zubního ošetření v naší ordinaci bát nemusíte. Náš tým lékařů přistupuje ke každému pacientovi citlivě, protože chápeme, že ošetření zubů může být pro někoho stresující.

bezbolestne-osetreniJak zajišťujeme bezbolestné zubní ošetření

Přizpůsobíme se potřebám každého klienta a nabízíme několik variant, jak zajistit, aby zubní ošetření nebolelo:

1. Lokální anestezie

„Znecitlivění“ místa, kde budeme provádět zákrok.

2. Inhalační analgetikum – “rajský plyn”

Během několik minut po podání pomáhá potlačit strach a bolest v průběhu ošetření. Je možné využít pro dětské i dospělé pacienty. Aplikuje se pomocí inhalačního náustku nebo masky, kterými pacient inhalační analgetikum vdechuje. Tato metoda je absolutně nezávadná, při opětovném dýchání čistého vzduchu účinky okamžitě odezní. Výhodou je tedy cca po 30 minutách možnost opětovné realizace, řízení auta apod.

3. Analgosedace

Nejčastější metoda pro fóbické pacienty, vyžadující spolupráci s anesteziologem. Je vhodná pro pacienty, kteří špatně tolerují náročnější ošetření, ale i běžné stomatologické zákroky, pro nespolupracující děti nebo mentálně handicapované pacienty.


Jak analgosedace probíhá?

  • Léky jsou pacientovi podávány zavedeným periferním žilním katetrem pod přímým dohledem lékařského týmu.
  • Nastává úsek, kdy pacient pospává, ale stále je schopen reagovat na pokyny lékařů. Ošetření doplňuje podání lokálních anestetik pro bezbolestné ošetření. Na průběh zubního ošetření si vůbec nepamatuje. 
  • Pacient nesmí 24 hodin po výkonu řídit motorová vozidla, požívat alkoholické nápoje a musí dodržovat klidový režim

4. Celková anestezie

V zubním lékařství se používá výjimečně. Její využití je možné u pacientů, u kterých není předpoklad spolupráce (mentální postižení). Je metodou využívající celkové „uspání“ klienta stejně jako při chirurgickém zákroku.

 

Před každým ošetřením Vás také do detailu seznámíme s prováděným zákrokem a v průběhu se snažíme maximálně vyhovět individuálním potřebám našich klientů v podobě relaxační hudby a další. Osobní přístup a úsměv našeho týmu je samozřejmostí.

Užitečné informace:

  • S cenou Vás zubař seznámí na místě na základě zvolené metody a potřebné dávky