Korunky, můstky, náhrady » Dentario Praha 4

Zubní protetika a její možnosti

V případě chybějícího zubu nebo jeho části nabízíme služby zubní protetiky, která umožňuje nahrazení prázdného místa a navrácení funkce a estetiky chrupu. Existuje několik možností, které Vám naši zkušeni lékaři doporučí po prohlídce a ošetření:

korunkyZubní korunky

Jde o umělou náhradu korunkové části zubu, která je nasazena na obroušený zbytek zubu. Lze tak řešit jak chybějící části, ale také ulomené nebo prasklé části zubních korunek. 

Zubní můstky

Slouží pro náhradu jednoho nebo více chybějících zubů v dutině ústní. Důležité je aplikovat zubní můstky co nejdříve po ztrátě zubů, v opačném případě se mohou zbývající zuby posunout směrem k prázdnému místo, což naruší poměr v místech skusu a ústech.

Onlaye a overlaye

Je rozhraním mezi výplní a korunkou. Pokud defekt na zubu je už tak velký, že by normální bílou plombu nebyla možné zhotovit, ale zároveň dle principu moderní stomatologie je naší snahou zachovat co nejvíce zubních tkání, pak je volbou onlay ci overlay (dle velikosti defektu). 

 

Náhrady na implantátech

Dentální implantáty jsou nejlepší náhradou nejen jednoho či dvou zubů, ale jsme schopni nahradit úplné chybění zubů, více zde.

Užitečné informace:

  • S cenou Vás zubař seznámí na místě na základě zvolené metody